Serwis i wymiana opon

Bezpieczeństwo na drodze

Zużyte opony utrudniają skuteczność hamowania, zwłaszcza na mokrej lub śliskiej nawierzchni. Bieżnik opony pełni kluczową rolę w odprowadzaniu wody i utrzymaniu przyczepności. W miarę zużywania się bieżnika, zdolność opony do utrzymania przyczepności maleje, co zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Regularna wymiana opon pozwala zapewnić optymalne warunki bezpieczeństwa na drodze.

Efektywność paliwowa

Zużyte opony mogą wpływać negatywnie na efektywność paliwową pojazdu. Opony o niskim bieżniku generują większe opory toczenia, co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa. Poprzez regularną wymianę opon na nowe, utrzymuje się optymalne warunki jezdne, co przyczynia się do oszczędności paliwa i ograniczenia emisji spalin.

Długość życia opon

Każda opona ma ograniczoną żywotność, która zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe, właściwa konserwacja itp. Regularna wymiana opon pozwala utrzymać pojazd w optymalnym stanie technicznym i zminimalizować ryzyko awarii wynikającej z zużytych opon. W przypadku wielu kierowców, sezonowa wymiana opon letnich na zimowe (i odwrotnie) także jest istotna, aby dostosować się do zmieniających się warunków atmosferycznych i zachować bezpieczeństwo na drodze.

Scroll to Top
Logo Freya